0

Kontrowersyjne spotkania

Z pozoru błahe i z góry zaplanowane spotkania biznesowe, konferencyjne, czy szkoleniowe mogą zostać przerwane przez tysiące nieprzewidzianych sytuacji losowych. Oto przykłady niektórych z nich.

Brak prelegenta
Tak, tak. Takie sytuacja zdarzają się, coraz rzadziej, ale jednak zdarzają. Prelegent miał wypadek, zachorował, bądź nie został powiadomiony przez pracodawcę o miejscu i czasie wykładu, szkolenia.
Z w takim przypadku z grupą oczekującą na spotkanie? Cóż, nie pozostaje nic innego, jak rozejść się do domu, gorzej, gdy szkolenie miało  się odbyć w innym mieście. Koszty jakie ponieśliśmy będą podstawą do wypłaty rekompensaty. Zachowajmy bilety, rachunki za paliwo, obiad.

Zbyt aktywny uczestnik szkolenia, czy konferencji
Każdy trener marzy, aby jego słuchacze byli aktywni, pomysłowi, twórczy, jednak większość z prowadzących nie lubi, gdy w grupie słuchaczy znajduje się nadpobudliwa osoba, która chce skupiać na sobie całą uwagę. Strata czasu, przekserowanie tematu na inny tor, zagłuszanie wypowiedzi innych, uszczypliwe uwagi, komentarze. Zdecydowana większość słuchaczy nie lubi zbyt aktywnych uczestników szkoleń/ konferencji / zjazdów.

Zbyt aktywny prelegent
Zbyt aktywny prelegent? To także jest możliwe. Słabo przygotowany za to wygadany w każdym innym temacie niż ten szkoleniowy. Absorbujący swoją osobą, wypowiedzią, wyglądem, sposobem bycia. Taki prowadzący to strata naszych pieniędzy, dlatego wybierając się na szkolenie warto zapytać  organizatora o portfolio trenera z uwzględnieniem dynamiki spotkania, jak i cechami charakteru prowadzącego.

Wypadki losowe
Podczas spotkań delegacyjnych, konferencji prasowych i innych mogą zdarzyć się najróżniejsze wypadki losowe. Nagłe zachorowania, zgony, czy postrzały (jak to miało miejsce ostatnio w Poznaniu – info).

Nigdy nie jesteśmy w stanie wykluczyć w 100% nieprzyjemnych i nieprzewidzianych sytuacji.
W organizacji konferencji najlepiej sprawdzają się tak zwani meeting planerzy – profesjonalni organizatorzy spotkań. Warto z ich pomocy korzystać.

Powiązane:

  1. Sale szkoleniowe wpływają na przebieg spotkania. Organizując szkolenia chcemy, aby nasze spotkanie miało nie tylko doskonały odbiór, ale również miłą, przyjazną atmosferę. Sam program szkolenia przygotowany...
  2. Sale konferencyjne Warszawa Warszawa to oczywiście stolica Polski ale także największe centrum biznesowe w kraju. To w Warszawie organizuje się każdego dnia konferencje...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?