0

Konferencje i ich rodzaje

Konferencje, są to spotkania grupy osób, bardzo często naukowców, z jednej lub kilku dziedzin naukowych. Podczas konferencji spotykają się zarówno praktycy jak i teoretycy, a także osoby, które dopiero zaczęły interesować się daną tematyką.

W trakcie takiego spotkania przedstawiane są wyniki najnowszych badań, kolejno prelegenci prezentują krótkie wykłady, a na sam koniec przeprowadzane są dyskusje na dany temat. Konferencje tuż obok prezentacji, to jedna z dwóch najbardziej popularnych form prezentowania oraz omawiania wyników badań naukowych. Materiały z konferencji mogą być publikowane w przeróżnych czasopismach naukowych.

Konferencje mogą być przeprowadzane w różnorodnych formach takich jak:

Kongresy jest to największy rodzaj konferencji, a liczba uczestników może być nawet w granicach 10000 osób i trwać nawet dwa tygodnie. W ramach kongresów organizowane są dziesiątki równoległych wykładów i dyskusji.

Tradycyjne konferencje są to spotkania odbywające się praktycznie każdego dnia. Na konferencjach gromadzi się od 100 do 1000 uczestników i mogą one trwać od 1 do 5 dni.

Sympozja ze strony organizacyjnej bardzo podobne do tradycyjnych konferencji, znaczną różnicą, jest to, że sympozja zwykle dotyczą węższego zakresu tematycznego.

 

Największa baza konferencji na stronie konferencje24h.pl – zapraszamy

Szkolenia letnie jest to forma konferencji, której celem jest umożliwienie kontaktu sław naukowych z młodymi badaczami. Podczas takich konferencji skład wykładowców jest dobierany na podstawie ich walorów edukacyjnych. Wykłady przeprowadzane są dłużej i zawierają wstęp dla mniej zorientowanych uczestników. Podczas takich konferencji młodzi naukowcy mają okazję przerywać wykład pytaniami jak również mają możliwość zaprezentowania własnych wyników badań. W ramach szkół letnich organizowane są także warsztaty.

Minikonferencje są spotkaniami maksymalnie do 100 osób, zainteresowanych dokładnym poznaniem danego tematu. Posiadają mniej sformalizowaną strukturę, więcej czasu poświęcane jest na dyskusje i warsztaty.

Powiązane:

  1. Jakie korzyści dają konferencje Konferencje są jednym z elementów public relations i stanowi jego istotną część. Dziś istnieje wiele metod, możliwości  do organizowania konferencji...
  2. Konferencje W jakim celu organizowane są konferencje? Kto podejmuje się tego wyzwania: czy tylko managerowie, szefowie, a może doskonale wykwalifikowane osoby?...
  3. Miejsca na konferencje, sale konferencyjne Konferencje, szkolenia  w zależności od typu mogą odbywać się w różnych miejscach. W przypadku konferencji naukowych o duże liczbie uczestników,...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?