Zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży

Wakacje to już nie tylko zwykłe leniuchowanie, a coraz częściej cały wachlarz zajęć dodatkowych, od tych organizowanych przez szkoły i świetlice po płatne zajęcia ogólnorozwojowe. Jak zatem młode pokolenie spędza wakacje?

higher-2-1205206-m_23Rodzice doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie może być tak, że dziecko spędza cały dzień przed komputerem na zmianę z telewizorem, dlatego dwoją się i troją, aby minimum 3 – 4 godziny w ciągu każdego dnia ich pociecha spędziła w realnym ruchu.  Po pierwsze sprawdzają się tu zajęcia organizowane przez świetlice i szkoły podczas, których dzieciaki mają okazję do podjęcia wyzwań ruchowych na świeżym powietrzu, nad wodą czy podczas wycieczek rowerowych. Pakiet takich zajęć jest bardzo różnorodny, dlatego chętnych na szczęście nie brakuje. Gry na boisku również stanowią doskonałą okazję do spędzenia kilku chwil w ruchu, a także te, które wymagają zręczności i twórczości, czyli wszelkie zajęcia teatralne i taneczne.

Rodzice starają się zapewnić dziecku także zajęcia na basenie minimum raz w tygodniu, bądź na ściankach wspinaczkowych czy tenisie. Gorzej wygląda ten temat w małych miejscowościach i wioskach, bo tu zdecydowanie trudniej o ośrodki sportowe, ale i tu organizatorzy wypoczynku dla dzieci radzą sobie z tym tematem. Dla dzieci z mniejszych miejscowości organizowane są zajęcia na miejscu na przykład z instruktorem zumby czy break dance. Wyjściem z sytuacji są również półkolonie i kolonie.

Wakacje to powinien być czas z ogromną ilością zajęć na świeżym powietrzu i dobrze, gdy rodzice porozglądają się za interesującymi propozycjami dla swoich dzieci w tym temacie. Nie wolno dopuścić do sytuacji, że dziecko cały dzień spędza w murach przed monitorem. To może być bardzo groźne dla zdrowia, bo wiąże się z uzależnieniami współczesnych czasów. Terapeuci ostrzegają, aby bacznie kontrolować czas, który dziecko poświęca na gry. Terapia odwykowa jest bowiem ciężka i  długotrwała. Placówki, które podejmują temat uzależnień znajdą Państwo pod tym linkiem.

M-S-M

Powiązane:

  1. Szkolenia dla kobiet Stres towarzyszy nam praktycznie na co dzień – w pracy, szkole, za kierownicą samochodu, podczas spotkań rodzinnych czy wizyty u...
  2. Szkolenia dla handlowców Przeglądając oferty pracy można zauważyć, że wiele ogłoszeń dotyczy sprzedaży, handlu czy obsługi klienta. Mimo kryzysu na rynku pracy zawód...